Catering na ślub?

W dużych miastach dowożenie jedzenia jest znaczącym fragmentem rynku usług kulinarnych. Dotyczy to tak samo dowozów detalicznych jak pizza czy sushi, ale też coraz modniejszych ostatnio tak zwanych diet pudełkowych. Wrocław nie odróżnia w tym względzie od innych polskich dużych miast. Co raz więcej restauracji nie posiada własnych taborów samochodowych, tylko kooperuje z specjalistycznymi operatorami trudniącymi się dowozem jedzenia, posiadającymi swoje aplikacje mobilne.

Rozwiązanie takie ma dużo zalet. Przede wszystkim pozwala na dotarcie do znacząco większej ilości klientów. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu machiny marketingowej większego partnera. Poza tym tego typu ,,outsourcing” pozwala na uniknięcie od wszystkich kłopotów związanych z posiadaniem własnego taboru. Nie martwią nas koszty paliwa, polisy OC, czy chociażby zaangażowania kierowcy. Usterka samochodu również nie jest naszym problemem – nie musimy w panice wyszukiwać fraz typu ,,pomoc drogowa Wrocław” albo ,, laweta Wrocław cennik”.

Oprócz tego, szczególnie w przypadku dostawców diet pudełkowych czy cateringu, istotne jest posiadanie niezawodnego łańcucha logistycznego – firmy w tym obszarze wspiera auto pomoc – czytaj więcej. Także to, jest znacząco łatwiejsze kiedy transportem zajmuje się dedykowana firma. W przypadku kiedy zajmuje się tym producent, nawet pojedyncza awaria może doprowadzić krytyczne zachwianie systemu. Znalezienie taniej lawety we Wrocławiu kiedy nasz pojazd się zepsuje nie rozwiązuje bowiem całego problemu – ciągle zostajemy z cateringiem do dostarczenia.

Jak więc widać utrzymanie floty w sprawności to nie tylko kwestia potencjalnych kłopotów z niesprawnym samochodem, ale także rozsypującej się logistyki. Gdy potrzebne jest przewiezienie ładunku z zepsutego pojazdu, potrzebny jest nam pojazd zastępczy, a nie laweta, Wrocław jest sporym miastem i nawet samo podstawieni pojazdu zastępczego, może potrwać całkiem długo.

Zepsuty samochód trzeba odholować w bezpieczne miejsce, więcej o holowaniu doczytasz tu.

Reasumując, kooperacja z zewnętrznym usługodawcą w zakresie dowozu jedzenia ma wiele zalet. Przede wszystkim zdejmuje z wytwórcy koszty związane z kupnem i utrzymywaniem taboru a także z kierowcami. Ponadto system logistyczny specjalistycznych firm zajmujących się transportem jedzenia, jest bardziej odporny na zakłócenia. Kiedy cokolwiek wydarzy się z samochodem nie musimy sami szukać, na przykład, pomocy drogowej w Kątach Wrocławskich.