Co wziąć pod rozwagę odnawiając dom weselny?

Brakuje konkretnych wytycznych, mówiących o tym, jak ma wyglądać sala na wesela. Żeby w ogóle podjąć się remontu sali, która ma stać się kiedyś otworzona dla pary młodej i tłumu gości, należy się na przygotowywania przyjęć weselnych choć odrobinę znać.

Jakie detale są niezbędne? Które ekstra by można było dodać, jakie powinny być barwy ścian, czy zamontowane bez możliwości usunięcia dekoracje, wymalowane freski to dobry pomysł?

Oczywiście na szczegółach, dotyczących wykończenia wnętrza, można się skupić na samym końcu. Po pierwsze bowiem należy pomyśleć, które elementy niezbędne są do zorganizowania wesela. Oprócz łatwego dojścia do kuchni, najlepiej, aby nie zabrakło także drzwi balkonowych. Także rozkład sali zdaje się być szczególnie istotny. Niezbędne jest miejsce, zarezerwowane na stoły dla gości. Najlepiej, by było go jak najwięcej, by choćby gdy przyjdzie większa ilość osób nie było zbyt ciasno. Nie należy rozlokowywać ludzi zbyt blisko siebie, tak, jakby mieli być sardynkami w puszce. Nic na siłę. Lepiej posiadać salę, w jakiej zagości mniej zaproszonych, ale za to para młoda, jak i zaproszeni, będą usatysfakcjonowani.

Następnym niezbędnym elementem jest duża wolna płaszczyzna przeznaczona do tańczenia. Gdzieś musi także stanąć kapela. Często przydatna jest także mała scenka, na której okazjonalnie kapela, przemawiający lub gość specjalny będzie miał okazję wystąpić. Nie należy też zapominać o dzieciach, bawiących się najczęściej na weselach. Kącik, w którym mogą się bawić ze swoim opiekunem, nie robiąc zamętu i nie nudząc się, zdaje się być naprawdę ważną sprawą.

W momencie, gdy obmyśli się dokładnie rozkład przestrzeni, przemyśli, jakie zainstalować oświetlenie, efekty specjalne dla tańczących i tym podobne, warto już rozpocząć proces zastanawiania się nad stylem, w jakim aulę ma ochotę się wyremontować. Może będzie to styl klasyczny? Modernistyczny? Czy ściany powinny być jasne? A może co za dużo bieli to niezdrowo? Jeśli nie ma się zmysłu estetycznego, można zapytać o radę projektanta. Bo w brzydko udekorowanej auli, choćby przy jej najlepszym ułożeniu, ale o paskudnym wyglądzie – żaden gość nie będzie miał zamiaru się weselić.