Dzieci na weselu?

Zapraszać dzieci? To pytanie, przed którym stoi niemało narzeczonych. W końcu najmłodsi też należą do rodziny, ale jednocześnie – będą cały czas wymagać uwagi dorosłe, a przy tym same będą się nudzić. Będą śpiące i marudzące. Jakie są więc rozwiązania?

Kącik zabaw dla dzieci i animator

Dobrze jest zapewnić rozrywkę dla dzieci, żeby dorośli nie musieli się nimi nieustannie zajmować. Warto wezwać animatora, który zajmie dzieci zabawą. Powinno się zatroszczyć się też o przestrzeń tylko dla dzieci, czyli przestrzeń z klockami, flamastrami i innymi atrakcjami dla dzieci. Animator powinien w tym czasie wymyślać im konkursy.

Zadbajcie o nocleg

Gdy wesele odbywa się w zajeździe, to rodzicom z maluchami powinno się zarezerwować tam noclegi. Z tej przyczyny będą mogli położyć zmęczonego malucha wypoczywać, a dorośli jeszcze się pobawią. Prawidłowo też, aby w czasie wesela w pensjonacie nikogo innego nie było – to kwestia poczucia bezpieczeństwa.

Tylko dorośli

ostatnie rozwiązanie to zrezygnowanie z zapraszania najmłodszych. Wprawdzie jest wówczas ryzyko, że ktoś nie przyjdzie, dlatego że nie znajdzie opieki dla dziecka – ale mamy pewność, że dorośli będą się nieźle bawić.