Jak zorganizować wesele które wszyscy będą pamiętać?

Zaplanowanie pomieszczenia weselnego to istotny element, o którym nie powinno się zapominać podczas przygotowywania imprezy ślubnej. Podczas zabawy każdy zaproszony gość powinien poczuć się dobrze, nie wspominając już o Państwu Młodych. W tym wpisie poznasz świetne podpowiedzi na zaplanowanie idealnej sali na zabawę weselną. Przekonaj się o czym nie można zapomnieć podczas tego procesu.

Przygotowywanie sali weselnej – czemu warto to zrobić samodzielnie?

Idealne wesele to pragnienie każdej pary Młodej. Samodzielne strojenie sali weselnej jest nie tylko oryginalnym rozwiązaniem na rozbudzenie kreatywność i niecodzienne podejście do tej kwestii. Taki sposób pozwoli także dużo przyoszczędzić. W dalszej części poradnika dowiesz się jak prawidłowo przygotować cały proces.

Jaką salę weselną wybrać?

Odpowiednia sala weselna]na zabawę weselną to taka, w której będzie można zamontować samodzielnie stworzone ozdoby. Dla przykładu, w ostatnich latach coraz częściej wykorzystywane stają się duże gipsaturie na ścianach i suficie, a także ciekawe zasłony na oknach. Wytypowana przez Państwa Młodych sala na przyjęcie weselne powinna odpowiadać charakterowi do Waszego marzenia na temat przewodni. Warto wiedzieć, że wesele ma szansę mieć miejsce nie tylko w zamkniętym pokoju, ale również na dworze. Decydując się na tę drugą opcję dobrze jest mieć na względzie wynajęciu większego baldachimu.

Temat przewodni wesela – jakie dodatki dobrać?

Dobrane dodatki będące w pomieszczeniu weselnym muszą korespondować z motywem przewodnim wesela. Chcecie imprezę w klimacie boho? Zdecydujcie się na białe dodatki stworzone z koronki i delikatnych tkanin. A może kochacie kinematografię? W takim przypadku pamiętajcie o kolorystyce z waszych ulubionych filmowych produkcji. Możecie też namówić Waszych znajomych o to, by przebrali się w konkretnego rodzaju kostiumy. Organizując zabawę weselną z motywem przewodnim warto pamiętać o spójności, zarówno w kwestii wyglądu kart zaproszeniowych, jak i dodatków na stołach i w całej sali na wesele. W tym celu doskonałym rozwiązaniem jest przygotowanie listy elementów, o których nie można zapomnieć.

Jedzenie podczas zabawy weselnej – co wybrać?

Jeśli planujecie duże wesele, musicie zatroszczyć się o żołądki Waszych bliskich. Oprócz alkoholu, należy pomyśle o prawidłowo dobrane menu gorących dań. Dobrane przez Państwa Młodych posiłki mogą nawiązywać do określonego przez Młodą parę tematu przewodniego. Podobnie temat wygląda w kontekście małego przyjęcia weselnego tylko dla najbliższych. Grunt, żeby każdy uczestnik zabawy miał co wrzucić na ząb podczas całonocnej zabawy i czuł się dobrze.