Kontuzja przed ślubem – co robić?

Sportowcom również udaje się zawierać śluby. Niektórym niełatwo przychodzi rezygnacja z ćwiczeń nawet przed własnym weselem, co z kolei może spowodować uraz, a ten – przewlekły ból. Szczęśliwie nie musisz przekładać ślubu. W XXI wieku leczenie bólu to ni

Przede wszystkim od razu udaj się do swojego lekarza prowadzącego, który być może skieruje cię na rehabilitację. Już sama rehabilitacja powinna przynieść ulgę, ale możliwe też, że trzeba będzie wdrożyć leczenie bólu w inny sposób. Wybrana metoda będzie zależeć od miejsca kontuzji – jeśli to tylko lekko skręcona kostka, może wystarczyć kilka dni odpoczynku. Gdy uraz jest poważniejszy i daje ci się we znaki np. ból barku albo ból biodra i uniemożliwia ci to normalne funkcjonowanie (a co dopiero mówić o tańcach na własnym weselu), to zdecydowanie warto poszukać centrum leczenia bólu. To specjalistyczne poradnie, które za zadanie mają ułatwić życie osobom, które borykają się z różnymi rodzajami bólu.

W zależności od twojej kontuzji doradzą ci odpowiednią terapię. Może być to na przykład znana wszystkim akupunktura (tak, to naprawdę może pomóc!), ale też nieco mniej popularne terapie. Kriolezja polega na zamrożeniu nerwu, przez co przestaje się odczuwać ból. Termolezja z kolei to metoda wykorzystująca ciepło pochodzące z fal radiowych. Każda z tych metoda jest dobierana indywidualnie – żeby uzyskać jak najlepszy efekt. Klinika leczenia bólu najpierw przeprowadzi dokładny wywiad i skieruje cię na badania, a dopiero potem zaproponuje odpowiednią terapię.

Niczym się więc nie przejmuj – nawet jeśli ślub na horyzoncie, a ty nie możesz spać przez ból kręgosłupa. Leczenie jest możliwe i pozwoli ci przeżyć twój wielki dzień bez żadnych dolegliwości. No, chyba że za bardzo zaszalejesz – ale wtedy możesz mieć pretensje tylko do siebie ;).