Planujesz podroż poślubną za granicą? Sprawdź, czy to możliwe

Wirus. Bardzo głośne sformułowanie mijających dwóch lat. Słyszymy je z każdej strony – w telewizji, w sklepach, czy biurze. I choć przystosowaliśmy się do bytowania w dziwnych dla nas warunkach – a nikogo nie dziwi wszędobylstwo masek, w dalszym ciągu są jednak sfery, w jakich mocno, czekamy na powrót do normalnego funkcjonowania. Takim zagadnieniem są turystyczne eskapady.

Nie ma jakiegoś problemu, gdy wybieramy się na wczasy w naszym kraju. Problem pojawia się wówczas, gdy fantazjujemy o wyjeździe za obszar naszego państwa. Sporo Państw niezbyt chętnie wpuszcza przyjezdnych na własny teren, w pozostałych – mają zastosowanie przynajmniej częściowe obostrzenia. Właściwie w każdym kraju podstawową kwestią jest noszenie masek w publicznych przestrzeniach, a niejednokrotnie również zaopatrzenie się w rękawice nitrylowe. Poczytaj o rękawicach lateksowych i nitrylowych, różnicach między nimi. Jednakże, aby w ogóle wjechać do Szwecji, Anglii, czy Francji – jesteśmy zmuszeni zamówić test na grypę, lub przejść dwutygodniową izolację. Niekiedy konieczne są obie opcje jednocześnie, a same pomiary należy powtórzyć dwukrotnie.

Przebywając już na miejscu, zwiedzając urocze zakątki, non stop spotykamy się z kartkami na sklepach, ścianach, bramach – informującymi nas o sytuacji zagrożenia i panującymi w związku z tym ograniczeniami. „Noś maseczkę”, ”włóż rękawice lateksowe”, „zachowaj odstęp 2 metry” – takie sformułowania są obecne niemal na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że wytwórcy wygrywając właściwy dla nich czas, prześcigają się w wymyślaniu wzorów różnorakich maseczek. Nie dotyczy to nawiasem mówiąc tylko masek. Na rynku do kupienia są nie tylko rękawice białe, czy niebieskie modele, ale również coraz to mocniej popularne rękawice czarne.

Sporo ciekawych informacji znajdziesz również tutaj.

Funkcjonując na wczasach, często spędzamy czas w lokalizacjach, gdzie mamy możliwość spotkać się na krocie rożnych ludzi. Spożywanie potraw w regionalnych barach, zwiedzanie kościołów, pobyt na plaży, korzystanie z tutejszych atrakcji – to wszystko, powoduje, że jesteśmy narażeni na ewentualne ryzyko z większym natężeniem niż w codziennym egzystowaniu. Nader istotne jest to, by ochraniać siebie i swych członków rodziny i korzystać z odpowiednich jednorazowych produktów zabezpieczających. Powinno się zakładać choćby nitrylowe rękawiczki – które warto założyć, gdy wybieramy żywność na placach targowych, czy zaopatrujemy się w prezenty dla najbliższych.

I choć nie wiemy, jak długo takie akcesoria będą wciąż nam dotrzymywać towarzystwa – trzeba mieć świadomość, że wkładanie masek, czy wyposażanie się w rękawiczki jednorazowe nitrylowe, ochrania nas przed chorobą i działa w ten sposób, że czujemy się bezpieczniej.