Samochód w prezencie ślubnym – czy to dobry pomysł?

prezenty ślubneSamochód jako prezent weselny nie jest bardzo częstym zakupem, nie tylko przez wysoką cenę, lecz także przez niemalże niemożliwe trafienie w gust świeżo zaślubionych. Peugeot 206 czy Renault Laguna? Renault Mégane czy Renault Scenic? Różnorodność modeli możliwych do wyboru jest utrudnieniem przy podejmowaniu decyzji o podarunku z okazji ślubu.

Jeśli zostanie podjęty zamiar zakupu świeżo upieczonym małżonkom, dają o sobie znać wahania: co właściwie będzie się podobać, jaki powinien być samochód, a także jak nie zepsuć elementu zaskoczenia, zagadując ukradkiem młodą parę o wizję ich idealnego auta.

Decyzja, czy podpasuje im Citroen C5, czy Renault Mégane, czy może Citroen Xsara, może stać się albo spędzającym sen z powiek problemem, albo ekscytującym zadaniem. Traktując wybór wozu z nadzieją na sukces, odkrywanie preferencji pary młodej można potraktować jako zabawę w Sherlocka Holmesa.

Najpierw poleca się wybrać półkę cenową. Czasami warto zasugerować pozostałym zaproszonym dodanie jakiejś kwoty od siebie na pojazd, by był nowszy? Mając już ustaloną mniej więcej cenę podarunku, decyzja staje się trochę mniej skomplikowana.

szampan i prezentyNiezależnie od tego nasuwają się kolejne wątpliwości. Czy świeżo zaślubionym wybrać osobówkę w kombi? Może chcą powiększyć rodzinę w niedalekiej przyszłości i duży tył jest dla nich koniecznością? Czy może od lat marzą o jeździe z wiatrem we włosach – wtedy na przykład Renault Mégane cabrio byłoby dobrym pomysłem. Może sportowy Peugeot 206 byłby spełnieniem marzeń? A może panna młoda, wraz z panem młodym, odkąd otrzymali prawo jazdy mieli Citroena i teraz nie wyobrażają sobie auta innej marki, więc i Citroen C5, i Citroen Xsara to dla nich najlepsza opcja? Lub – jeszcze inna możliwość – nie mają większych wymagań i wystarczy im „zwykły” peugeot 306, więc tak naprawdę nie ma co uszczęśliwiać młodych małżonków na siłę…

Do tego dochodzi kolejne pytanie… Jaki kolor?

Auto to wyśmienity prezent weselny, pod warunkiem uda się trafić w wyobrażenie państwa młodych. Warto zawsze zastanowić się nad tym, czy zepsucie niespodzianki i wyjawienie planów nie będzie mniejszym złem, niż zakup niechcianego pojazdu, który stanie się zmorą, zamiast przyjemną niespodzianką.