Dopiero co zostałeś rodzicem? Nie musisz rezygnować z wesela

Pomimo idących do przodu czasów wciąż dominuje przekonanie, iż w restauracjach czy na pokazach nie ma miejsca dla niemowlęcia. Wielu świeżo upieczonych rodzicieli, w pierwszym okresie życia potomka, pozostaje w domach. Nie ulega wątpliwości, iż nie weźmiemy dzieciątka na wielki koncert na świeżym powietrzu. Niemniej jednak po co całkiem wyrzekać się obcowania ze społeczeństwem i muzyką? Tym więcej, iż może to dobrze wpłynąć na rozwój pociechy. W jakie miejsce można pójść z maluchem? W jaki sposób się na to nastawić?

Podstawowym miejscem, które przybywa na myśl są restauracje. I bezspornie w tym momencie są być w najwyższym stopniu zwrócone na rodziców z maluchami. W wielu z nich znajdują się choćby pomieszczenia do przewijania. Posilanie niemowlęcia mlekiem, bez odchodzenia od stołu, w tej chwili nikogo nie porusza. Toteż zorganizowanie spędzenia czasu w lokalu to prościzna. Należy tylko przed wyjściem uruchomić laktator podwójny, a nagromadzony za jego pomocą pokarm wlać do butelki. Poręczne podgrzewacze do butelek dostarczą niemowlakowi mleko w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu kompletna familia zasmakuje obiadu w uroczym punkcie.

Coraz to rosnącą liczbę rodziców z dziećmi widuje się też w placówkach sztuki czy na małych performensach. Kontakt z muzyką ma dobry wpływ na samopoczucie rodzica, ale także pozytywnie oddziałuje na potomka. Jak zauważyli specjaliści – styczność z przeróżnymi bodźcami poprawia jego rozwój. Do wypadu na miasto przede wszystkim musi przygotować się mama. Dzisiaj nie jest to kłopotliwe. Pas ciążowy i wkładki laktacyjne zapewnią komfort nawet w przypadku dłuższego wyjścia. Należy uświadomić sobie, iż nie wszędzie przejedzie wózek. Pojawia się wtenczas kwestia dźwigania i wpływ ma nie tylko jak duża jest waga dziecka. Dla niemowląt i noworodków to nawet cudownie, iż są noszone, jednak rodzicom zapewni wygodę przykładowo chusta.

Szczególną okolicznością, jakiej odmawiają sobie świeżo upieczeni rodziciele są uroczystości weselne. Dlatego, że dużo godzin, głośno, tłum, pociecha będzie przeszkadzała potańczyć. Błąd. Prawie każda sala weselna jest przygotowana na najmniejszego gościa. Aranżowane są specjalne pomieszczenia, a nawet krzesełka przy stole. Jeśli rodzic przypuszcza, iż niemowlęciu będzie dokuczał hałas można zabrać ze sobą zatyczki do uszu dla dzieci. A karmienie to już zdecydowanie banalna kwestia (choćby przy użyciu smoczka calma medela).

Kontakt z kulturą i drugim człowiekiem to coś czego potrzebuje każdy. Nie wskazane jest zamykać się w domu wyłącznie dlatego, iż pociecha jest malutka. W dzisiejszych czasach jest tak duża liczba ewentualności, iż bez problemu znajdzie się taka, która umożliwi wyjście bez komplikacji. Nie pozbawiaj swojej rodziny wspólnej frajdy.