Jak dobrać dobrze dopasowaną do sylwetki suknię ślubną?

 

Wymiar sukni ślubnej powinien być dostosowany do Twojej sylwetki. Odpowiedni wybór wymaga od nas fachowej wiedzy, spożytkowanej energii, ale także poznania Twojego rodzaju budowy. Przed tym jak zaczniesz podróż do sklepu, pomyśl, który rodzaj sylwetki posiadasz a także które elementy swojego ciała pragniesz ukryć, a jakie podkreślić.

Przed kupnem sukienki weselnej nie zapominaj, iż czasami zabukowana suknia ślubna przyjdzie do Ciebie po czasie paru miesięcy, jeśli potrzebujesz sukni od projektanta. Jeśli suknia planuje być szyta na wielkość, to czeka Ciebie moc prób i godzin spędzonych u krawcowej. Przed wyborem sukienki ślubnej ustalcie razem z mężem charakter wesela. Zapytaj się jakim dochodem obracacie oraz ile potraficie poświęcić na kreację ślubną. Nie pragniesz przecież, by Twoja idealna sukienka weselna stała się źródłem awantury oraz, aby efektywnie zepsuła wam tenże wspaniały dzień.

Sukienka ślubna o modelu klasycznym ma doskonale dobraną górę również szeroki dół. Najczęściej składa się z dwóch części. Zasadnicza część to gorset i druga – spódnica. Ten rodzaj sukni weselnej w szczególności polecany jest kobietom o mocno określonej talii.

Suknia weselna w charakterze empire może posiadać małe rękawki lub ramiona. Ma odcięcie pod biustem, dół jest wszak nieco puszczony. Linia odcięcia jest przeważnie podkreślona eleganckim pasem. Sukienka weselna tego typu optycznie wydłuża sylwetkę. Przeznaczona jest szczególnie dla niskich pań, i także tych znakomitszych bez mocno zarysowanej sylwetki.

 

 

 

Inny typ to kreacja typu princess. Ta kreacja zaopatrzona jest w cięcia francuskie. Przedłużają one wizualnie budowę a wyszczuplają talię. Sukienka jest dostosowana w biuście , również w talii , natomiast rozszerza się ku dołowi. Fason taki to korzystny fason dla wszelkiego rodzaju urody oraz skutecznie potrafi ukryć zbędne kilogramy.

 

Kreacja w kształcie litery A zalecana jest dla znacznych klientek. To klasyczny typ sukienki, który rozwija się od biustu ku dołowi. Proponowana jest oczywiście dla niskich kobiet, jak i dla tych okrągłych. Umieją ją założyć mniejsze panny młode z lekką nadwagą.