Jak dobrać jedzenie na wesele?

Przyjęcie weselne to jedna z najistotniejszych imprez w naszym życiu. Jak ją zorganizować by na zawsze zapadła we wspomnieniach? Jak dobrać playlistę, jaki catering wybrać, o jakie elementy warto zadbać najpierw? Jeśli się zastanawiacie jak zwykle wyglądają takowe przygotowania od kuchni – prześledzicie nasz tekst.

Jedną z najważniejszych kwestii jest dobór sali, jej aranżacja, przygotowania listy wszystkich członków rodziny. Jednakże – by goście byli ukontentowani – potrzebne jest przygotowanie odpowiedniego klimatu. W dużej mierze odpowiedzialnym za ten stan jest …muzyka! Warto ją dobrać tak, by niejeden z gości upatrzył coś pod swój gust, oraz by zachęcała do wejścia na parkiet – ale także niekiedy pozwalała odetchnąć.

Kolejną bardzo ważną kwestią – oprócz utworów muzycznych – jest jedzenie. Możemy jak najbardziej zamówić catering – ale nie ma to jak sprawdzone kuchary z prawdziwego zdarzenia! Znają one zazwyczaj swoje przetestowane techniki i tajemnice! Słyszeliście że kucharki podczas gotowania zazwyczaj stosują rękawiczki medyczne? Jest to świetny sposób na sterylne i zadbane ręce mimo wielu kilogramów obranych ziemniaków. W tej materii najlepiej sprawdzą się rękawice winylowe bezpudrowe. Spora część kadry gastronomicznej nosi także rękawiczki chirurgiczne. Sposoby te mają wpływ na kondycję ich rąk.

Co jeszcze jest potrzebne w kuchni by przygotowywane dania nie tylko były smaczne, ale także czyste i zdrowe? Niezbędne będą na pewno nakrycia na głowę, które sprawią że w daniach nie pojawią się żadne włosy. Zapewne nie ma nic gorszego niż czyjś kosmyk choćby w najlepszym rosole na globie! Oczywistością jest również kuchenny fartuch. Z chirurgiczną dokładnością można w nim siekać czosnek, ziemniaki lub nawet buraki, nie brudząc przy tym ubrań pracownika kuchni.

Na udanym przyjęciu weselnym nie może nie być oczepin. Wszyscy znamy zabawy z krzesłami, czy nadmuchiwanie balonów. W tym przypadku możemy zaskoczyć uczestników i wprowadzić coś nowego – i np. w miejsce zwykłych balonów napompować…. rękawice chirurgiczne!

Następnym szczegółem jest zorganizowanie noclegu dla rodziny pochodzących z przeróżnych stron. W tej kwestii również mamy poradę – by uniknąć sporej ilości prania – dobrym rozwiązaniem jest pościel jednorazowa.