Ślub i miesiąc miodowy w stylu post-apo

Coraz większa liczba par rezygnuje z pospolitego miesiąca miodowego w popularnych kurortach na rzecz niebanalnych lokalizacji, lub niezapomnianych tematycznych eskapad, wypełnionych niezapomnianymi przygodami, gdzie podstawą menu są suchary wojskowe, a nie pełne posiłki. Z tego względu nikogo już nie wprawiają w zdziwienie młodzi małżonkowie czerpiący z uroków ze śniegu na trasach narciarskich w górach, lub uprawiający climbing na pionowych skałach w Norwegii, czy Grecji.

Także fani przetrwania odnajdą nieprzeciętne pomysły na ciekawe wyjazdy w ramach podróży poślubnej. Duża część z nich może wywodzić się wprost z klimatu cenionych pozycji twórczości postapo, gdzie perspektywą przetrwania było umiejętne stosowanie broni do walki wręcz i krzesiwo umożliwiające rozniecenie ogniska. Poszukiwać inspiracji można się nie tylko w gęstym klimacie, obecnym choćby w „Bastionie” Stephana Kinga czy „Wodnym nożu” Paola Bacigalupi, lecz wręcz usiłować przemierzyć drogę, którą przebyły postacie literackie. Dobrze jednak zwrócić uwagę, że ze względu na specyfikę gatunku, nie zawsze bywa to możliwe.

O czym dobrze jest pamiętać, organizując wyprawę w stylizacji postapo?

Żeby wycieczka z survivalem w tle, zaplanowana po ślubie, stała się sukcesem, należy pomyśleć o kilku rzeczach. Taka wycieczka wiąże się zazwyczaj z przymusem przemierzania drogi na nogach, warto więc stosunkowo wcześnie zatroszczyć się o kondycję swojego ciała. Niezbędne jest także wybranie kompaktowego, lecz pojemnego plecaka, który pomieści potrzebne składowe bagażu. Taki jest choćby Wisport Sparrow 30, czy Badger Outdoor. Wśród niezbędnych przedmiotów ekwipunku obowiązkowo powinny znaleźć się: multitoole oraz kamień do ostrzenia noży. Jeśli planowane jest zapakowanie pistoletu, warto zabrać ze sobą też wycior i inne przybory do jej utrzymania.

Znaczącym elementem podróży po ślubie czerpiącej ze świata twórczości postapo bywa odpowiednia garderoba, która pozwoli zapewnić wygodę i ochroni przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Z tego względu ważne jest, by zadbać o funkcjonalne obuwie oraz cienką, lecz trwałą kurtę, jak również spodnie z kieszeniami. Wybierając się na wyjazd w tereny piaszczyste, sprawdzi się też chusta na twarz.