Wybieranie orkiestry weselnej – najtrudniejsza decyzja w moim życiu

 

Organizacja ślubu wiąże się z wieloma stresami i gdy już ten dzień nadejdzie – nie da się ukryć – mnóstwo rzeczy może pójść nie tak. Sala jest oczywiście bardzo ważna. Jedzenie – również, bo przecież zawsze znajdzie się jakiś niewdzięczny wujek, któremu coś się nie spodoba i będzie narzekał jeszcze 5 lat po fakcie. Suknia – no oczywiście, musi być piękna, ale z drugiej strony, trzeba by się bardzo postarać, żeby w dniu ślubu wyglądać źle. Żadna więc decyzja nie była tak trudna jak wybór orkiestry weselnej.

 

Dlaczego tak uważam? To proste, goście na weselu muszą się przede wszystkim dobrze bawić, a za to w dużej mierze odpowiada właśnie orkiestra. Jeśli ślub organizuje się z 3-letnim wyprzedzeniem, nie ma większego problemu, można przebierać w ofertach i zdecydować się na kogoś polecanego. Gorzej, jak szuka się orkiestry (tak jak ja) mniej więcej pół roku przed weselem. Stres związany z wyborem to jedno. Same poszukiwania jednak były zupełnie wykańczające.

Serio, dlaczego strony wszystkich orkiestr weselnych są takie same? Dlaczego wszystkie są różowe i nieczytelne? Dlaczego na żadnej z nich nie ma informacji o dostępnych terminach? Dlaczego wreszcie nie ma na nich filmików z YouTube’a pokazujących, jak goście się na ich imprezach bawią? Powalający głos wokalistki to dla mnie drugorzędna sprawa. Chcę się przede wszystkim upewnić, że orkiestra porwie gości do zabawy i nie spije się przed północą. Naprawdę, przeglądanie tych wszystkich stron było strasznie meczące i stresujące.

Koniec końców decyzja padła na orkiestrę, którą widzieliśmy w akcji 6 lat wcześniej. Wiele mogło się od tego czasu zmienić, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Balans między disco polo a trochę ambitniejszą muzyką był zachowany, zabawy były przyzwoite, goście przez większość czasu bawili się świetnie. No i przede wszystkim – żaden z członków orkiestry się nie spił. Szczęście nam dopisało, ale nie zazdroszczę nikomu, kto ma tę decyzję jeszcze przed sobą.

Są jeszcze oczywiście DJe. Ale w końcu to wesele, więc orkiestra moim zdaniem musi być!

A wy jaką muzykę wolicie

Czy może taką