Sukienka dla gościa weselnego

Od dawna mówiło się, że biały kolor na weselu zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla panny młodej, więc każda inna kobieta, która założy taki kolor nie jest mile widziana na imprezie. Bardzo długo tak samo było z czarnym kolorem, który bardziej kojarzył się z żałobą niż z weselem.

Ostatnio natomiast mała czarna staje się coraz bardziej popularna na tego typu przyjęciach. Jest elegancka, klasyczna więc również bezpieczna i nie przytłumi najważniejszej kobiety na imprezie. Musimy bowiem pamiętać, że sukienka gościa weselnego nie może być bardziej skupiająca wzrok niż suknia młodej żony – to jej dzień i na niej mają się skupiać wzrok wszystkich osób.

Należy również pamiętać, że sukienka kobiety, która jest gościem nie może być dłuższa niż suknia panny młodej. Bardzo często też w dobrych butikach, sprzedawczynie mają pewne sukienki zarezerwowane tylko dla panien młodych i dobrze wypytują dziewczyny, które chcą kupić konkretny model, żeby mieć pewność, że to panna młoda, a nie dziewczyna, która chce jej zrobić konkurencję.